690 177 055 lub (23) 6923649 centrumterapeutyczne.pultusk@gmail.com

Marta Kaczmarczyk

Oprócz licencji hipoterapeuty, która pozwala na prowadzenie zajęć z tego zakresu, konie są jej największą życiową pasją.

 

     Marta Kaczmarczyk – logopeda ogólny i kliniczny, hipoterapeuta, nauczyciel języka polskiego, glottodydaktyk, terapeuta ręki. Absolwentka dwóch kierunków studiów na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

     Swoje dotychczasowe doświadczenie logopedyczne zdobyła podczas licznych stażów i praktyk zawodowych w placówkach na terenie Warszawy i okolic. Odbyła praktyki w Poradni psychologiczno – pedagogicznej nr 5 w Warszawie, w Poradni logopedycznej „Logann” oraz w Specjalistycznej poradni psychologiczno – pedagogicznej „Top”, gdzie miała okazję pracować z pacjentami cierpiącymi na różnego rodzaju zaburzenia, takie jak jąkanie, dysleksja, dyslalia, opóźnienie rozwoju mowy czy autyzm. Przeprowadzała badania przesiewowe w przedszkolu „Milusin” pod Warszawą oraz prowadziła terapię logopedyczną w Przedszkolu nr 253, Szkole Podstawowej nr 336, Szkole Podstawowej nr 340 w Warszawie oraz w przedszkolu „Maluch” w Nadarzynie. Najmilej wspomina okres stażu w Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym – ECHO i wyjazd z Fundacją na turnus rehabilitacyjny. Jak sama mówi „Taki turnus jest niesamowitym doświadczeniem zarówno dla terapeutów jak i dla pacjentów. Aż żal było wracać do domu.” Kliniczne doświadczenie Marty to praktyki w Szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, oraz na oddziałach neurologii, neurologii dziecięcej i laryngologii Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie przy ulicy Banacha.

     Obecnie poza pracą w „Centrum Terapeutycznym Aleksandra Kaczyńska” odbywa staż w Poradni Foniatrycznej w Katedrze i Klinice Otolaryngologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie najczęściej rehabilituje pacjentów po zabiegach laryngektomii, czyli całkowitym lub częściowym usunięciu krtani. Pracuje również jako logopeda szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Szwelicach.

     Jako glottodydaktyk odbyła praktykę w Fundacji AD MERITUM, gdzie zapoznała się z metodyką nieformalnego uczenia się języka obcego oraz przygotowywała materiały wpierające nieformalne uczenie się języka polskiego. Marta posiada również certyfikat biegłości w języku angielskim co pozwala prowadzić terapię pacjentów obcojęzycznych.

     Marta uzyskała ocenę celującą za odbycie praktyki, pozwalającej na wykonywanie zawodu nauczyciela języka polskiego, w Zespole Szkół nr 4, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Hospitowała zajęcia w klasach 4-6, a także przeprowadzała samodzielnie lekcje języka polskiego.

     Jak mówią o niej wszyscy znajomi, „Marta to jeden z najbardziej zwierzęcych terapeutów w okolicy”. Oprócz licencji hipoterapeuty, która pozwala na prowadzenie zajęć z tego zakresu, konie są jej największą życiową pasją. Zawodowo i prywatnie związana jest ze Stajnią Zawisza w Karniewie, gdzie prowadzi naukę jazdy konnej i zajęcia hipoterapii. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch pięknych koni, których trening i szkolenie daje jej ogromną satysfakcję. Odkąd kupiła swojego pierwszego konia i tym samym spełniła swoje największe marzenie w życiu, wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zawsze stawia sobie wysokie cele i dąży do ich realizacji mając otwarty umysł. Sama mówi, że gdy ma jakiś problem, wsiada na grzbiet jednego ze swoich ulubieńców i gna galopem przez pola, a problem automatycznie znika. Największą satysfakcję sprawia jej połączenie pasji z możliwością pomocy innym i dlatego też podczas zajęć hipoterapii stara się pokonać wszelkie trudności pacjentów i pokazać, że mogą osiągnąć wszystko.

 Kolejnym celem jaki postawiła sobie do osiągnięcia w najbliższej przyszłości jest zdobycie uprawnień dogoterapeuty. Marta wierzy, że nie ma nic lepszego niż więź człowieka ze zwierzęciem. Dlatego mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli pochwalić się kolejnym osiągnięciem naszej terapeutki i jednocześnie wprowadzić czworonożnego przyjaciela w nasze progi.

1buzia