690 177 055 lub (23) 6923649 centrumterapeutyczne.pultusk@gmail.com

Katarzyna Rutkowska- Kossek

 

   Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie ukończyła studia podyplomowe z zakresu Psychologii Transportu. Pracuje terapeutycznie i diagnostycznie z dziećmi, ale zajmuje się również diagnozą i orzecznictwem osób dorosłych w ramach kompetencji psychologa transportu. Jest terapeutą Integracji Sensorycznej (SI); certyfikowanym terapeutą metody Instrumental Enrichment®, której celem jest uelastycznianie i usprawnianie procesów poznawczych i w konsekwencji, wzrost samodzielności dziecka w procesie myślowym.

  W pracy z dziećmi wykorzystuje również metodę „Move To Learn” oraz metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W swojej pracy dostrzega pozytywny wpływ ruchu i aktywności fizycznej w terapii dzieci z różnymi trudnościami. Od niedawna jest także praktykiem Metody Kids Skills- Dam radę!, która ma na celu pomoc dzieciom w przezwyciężaniu ich problemów emocjonalnych i behawioralnych. W obrębie tej koncepcji pracuje również z rodzicami maluchów (metodą „Jestem z Ciebie dumny!”), która daje opiekunom narzędzia, aby mogli uczyć dzieci przezwyciężać trudności, koncentrując się na dziecięcych umiejętnościach, a nie na dziecięcych problemach. Pierwszym z doświadczeń w pracy z dziećmi, które zdobyła jeszcze w trakcie studiów, był roczny wolontariat w Świetlicy Środowiskowej „Słoneczny Zaułek” w Pułtusku oraz ponad dwuletnia praca w charakterze pomocy wychowawcy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pułtusku, gdzie mogła zdobyć wiedzę oraz praktykę w pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami.

   W ramach Projektu „Musimy siać” -programu profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w powiecie pułtuskim, prowadziła warsztaty w oddziałach przedszkolnych oraz szkołach podstawowych, związane z rozwojem emocjonalno-społecznym dzieci. Obecnie pracuje jako psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pułtusku, Niepublicznym Katolickim Przedszkolu „Faustynka” w Pułtusku oraz Pracowni Badań Psychotechnicznych w Centrum Medycznym Gajda-Med.

   Jej pasją jest kuchnia roślinna, długie rowerowe wycieczki oraz kino psychologiczne. Zakochana w psach rasy Alaskan Malamute i właścicielka puchatego Hektora tej właśnie rasy. Kontakt z czworonogami uważa za ważny i wartościowy w rozwoju emocjonalno-społecznym każdego malucha. Jest to coś, czego każde dziecko powinno doświadczyć. Pani Kasia w naszym Centrum będzie pracowała z dziećmi, prowadząc zajęcia metodą Integracji Sensorycznej (SI).